Perşembe , Şubat 27 2020
ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / Pİ CEMİYETİ

Pİ CEMİYETİ

Hayat pişman olunca güzel!
Yazarlar: Reha Özcan – Aytek Teoman
Hayykitap No: 528
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Ekim 2018
Sayfa Sayısı: 136
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-2214-38-1   
Barkod: 9786052214381  
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

23:59…
Günün son dakikası… Her şeyin bittiği yer gibi görünse de, sadece 60 saniye sonra koskoca, umut dolu, yepyeni bir günün başlayacağının işaretidir.
Hayat tam anlamıyla budur aslında… Her şeyin bittiği bir yerde, yeni başlangıçlar vardır. Çünkü biz, sandığımızdan çok daha güçlüyüzdür.
23:59…
Pişman İnsanlar Cemiyeti’nin saati.
O dakikadan itibaren, ülkenin dört bir yanındaki insanlar, belki de küçücük bir kulaklık aracılığı ile binlerce kilometre ötede yaşayan ve hiç tanımadığı birine sarılırlar.
Bu bir Perşembe büyüsüdür.
Bu, Pişman İnsanlar Cemiyeti çatısı altında birleşenlerin oluşturduğu güçtür.
23:59, günün son dakikası gibi görünse de, her şeyin başladığı yerdir.
Her şeyin başladığı yerdeyiz…
Her şeyin başladığı yerdesin…

Aytek Teoman

11 Kasım 1981’de İstanbul’da doğdu. Babası; Türkiye’nin önde gelen şarkı sözü yazarlarından biri olan Mehmet Teoman, annesi ise yıllarını sahneye adamış ses sanatçısı Nesli Özsoy. Ailesinin işleri nedeniyle, henüz dört yaşındayken Ankara ile tanıştı.
İlkokul ve Ortaokul yıllarını Yükseliş Koleji’nde geçiren Aytek Teoman, lisede belli nedenlerden ötürü Ankara’nın köklü eğitim kurumlarından biri olan Çankaya Lisesi’ne transfer oldu.
Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüş yaptı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde oyunculuk eğitimi almaya başladı. Senaryo Yazarlığı üzerine de eğitim alan Aytek Teoman, kelimelerle arasındaki güçlü bağı aklının yettiği yaştan bugüne yoğun biçimde hissetti ve her daim yazmaya, üretmeye devam etti.
İstanbul’a dönüş yapmasıyla birlikte; genlerinde bulunan müzik tutkusunu DJ kabinine yansıttı ve uzun yıllar İstanbul’un popüler mekanlarında 80ler, 90lar ve 2000ler’den oluşan yelpazesiyle insanlara müzik ziyafetleri sundu.
Sonrasında bu tutkusunu kurumsal kimliğe taşıyan Aytek Teoman, Number1 Türk TV ve Number1 FM’in Müzik Direktörlüğü’nü üstlendi.
Dört yıl boyunca sürdürdüğü görevinden ve kurumsal hayattan 2016’da ayrıldı. Aynı yıl; Number1’da tanıştığı, yol arkadaşı Reha Özcan ile birlikte Pişman İnsanlar Cemiyeti’ni kurdular.
Aytek Teoman ve Reha Özcan, Aralık 2016’dan beri Pişman İnsanlar Cemiyeti çatısı altında radyo programları yapmayı sürdürürken, bu süreç içine bir kitap, stand-up türünde bir gösteri, dinleyicilerle buluştukları bir Türkiye Turnesi, söyleşiler, partiler ve ömürlük anılar sığdırdılar.
Aytek Teoman, bugünlerde yine Reha Özcan ile birlikte kaleme aldıkları, ikinci kitaplarının heyecanını yaşıyor… Ve yeni projeler üretmeye devam ediyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Pi Cemiyeti, Ekim 2018

Reha Özcan

20 Temmuz 1988’de Tokat, Turhal ilçesinde memur bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası Mehmet Özcan’ın memur olmasından dolayı, Anadolu’nun birçok şehrinde bulundu.
Eğitim hayatını birçok farklı okulda devam ettiren Reha, babasının erken vefatı ile okul hayatını bırakıp iş hayatına erken yaşta atıldı. Dışarıdan eğitim hayatını sürdürmesinin yanı sıra, farklı alanlarda da çalışarak birçok meslekte kendini geliştirdi ve bulunduğu şehrin yerel radyosunda mikrofonla olan bağının ilk adımlarını attı.
Askerlik görevi sonrası 2010 yılında İstanbul serüveni başlayan Reha, 2010 yılında ilk ulusal radyo programını Radyo Mega’da gerçekleştirdi. Sırasıyla Radyo Mega, Number 1, Kanaltürk, Halk Radyo, Kral Radyoları ve son olarak Kent FM’de yayıncılık hayatına devam etti.
Radyo programlarının yanı sıra İstanbul’un önde gelen birçok mekanında müzik direktörlüğü görevini üstlendi. Aynı zamanda farklı markalara da kurumsal kimlik ve dijital reklamcılık alanında danışmanlık yaptı.
Kendini iyi hissetmediği bir dönemde yeni bir program olarak aklına gelen Pişman İnsanlar Cemiyeti fikrini, yol arkadaşı Aytek Teoman ile birlikte 1 Aralık 2016’da hayata geçirdi.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Pi Cemiyeti, Ekim 2018

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

SAĞLAM KALP SIFIR STRES

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir