Perşembe , Ekim 17 2019
ANA SAYFA / BİZE SÖYLENMEYENLER / RENKLİ FİKİRLER

RENKLİ FİKİRLER

Sanata olan ilgili artırmak için tuvallerin üzerinde gizemli, renkli ve fikir geliştirici bir yolculuk…
Yazarlar: Hikmet Eraslan
Hayykitap No: 545
Türü: BİZE SÖYLENMEYENLER / Resim Sanatı
Birinci baskı: Aralık 2018
Sayfa Sayısı: 144
Cilt, Kağıt, Baskı: Ciltli, sert kapak, kuşe kağıt, renkli baskı
Ebat: 22 x 28 cm
ISBN: 978-605-2214-55-8
Barkod: 9786052214558
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Sanat hakkında bildiklerimi, sanatçı, sanat uzmanı ya da sanat eleştirmeni olarak değil; bir sanatsever olarak sanata ilgiyi arttırmak amacıyla kaleme aldım.

Bu kitabı yazmaya karar vermemin bir başka nedeni daha var: Uzun zamandır sahip olduğum, evimin duvarlarını süsleyen ve sadece çevremdeki kişilerin görebildiği özel resim koleksiyonumu tüm sanatseverlerle paylaşmak istemem. Hayatınıza haz katacağına, yeni bir pencere açacağına inandığım sanat dünyasına bir kişinin daha katıldığını görmek bana büyük mutluluk verecektir.

Sanata ilginin insanı iletişimde sosyal, kültürel açıdan zengin, iş hayatında da daha yaratıcı kıldığını düşünüyorum. Sanata olan ilgimi yalın bir üslupla kaleme aldığım bu kitapla yansıtabildiğimi umuyor, sizi de bu gizemli, renkli ve fikir geliştirici dünyayı paylaşmaya davet ediyorum.

Hikmet Eraslan


Hikmet Eraslan

Hikmet Eraslan 1971 yılında Doğubeyazıt’ta doğdu. İlkokulu burada bitirdikten sonra, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, üniversiteyi ise turizm üzerine Londra’da tamamladı. Sanata olan ilgisi de Londra’da başladı. Özellikle Rönesans dönemine ve o dönemde yaşayan sanatçılara karşı ilgisi çok fazla. O dönemde yaşayan ve Dosso Dossi takma adını kullanan İtalyan ressam Giovanni di Niccolò de Luteri’ye ise ayrı bir hayranlık duyuyor. Nitekim İtalya’da yaşadığı dönemde bu sanatçının isim hakkını alarak, İstanbul’a döndükten sonra kurduğu şirketlerine verdi. Koleksiyonunda İtalyan ressamlara ait eserler yoğunlukta.
Eraslan, koleksiyonunda bulunan eserlerin bir kısmını, Dosso Dossi Fashion Show (DDFS) ismiyle düzenlediği hazır giyim fuarlarında sergileyerek, geniş kitlelerin sanata ilgi duymalarını amaçlıyor. Nitekim bu kitabı da bu amaçla hazırladığını belirtiyor. Sanatın adeta hayatın kendisi olduğunu vurgulayan Eraslan, fırsat buldukça dünyanın önde gelen müze ve sanat galerilerini ziyaret ediyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Renkli Fikirler, Aralık 2018

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir