Pazar , Aralık 16 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / TAŞ DEVRİNDE TEHLİKE

TAŞ DEVRİNDE TEHLİKE

Tas Devrinde Tehlike
Kararları sen ver, kendi maceranın kahramanı ol!
Yazar: Thilo
Çeviri: Yeşim Harcanoğlu
Resimleyen: Leopé
Hayykitap No: 172
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Mart 2012
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 978-605-4325-78-8
Barkod: 9786054325788
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Bu kitabın kahramanı sensin! Kararları sen veriyorsun. Bölüm sonlarındaki iki seçenekten birini seç, macerayı kendin yönlendir. Fakat iyi düşün ve dikkatli ol. Çünkü yapacağın her hata seni ve arkadaşlarını sona götürebilir!

Arkadaşların Theo, Hektor ve sen bu kez, insanların henüz birer isminin bile olmadığı taş devrine gidiyorsunuz. Kurtarmaya çalıştığınız kişi, sekiz yaşında bir çocuk! Çocuk bundan tam 35 bin yıl önce bir perşembe günü bir mağara aslanıyla burun buruna kalmış. İşte sen ve arkadaşların Theo’yla Hektor, ona yardım edeceksiniz. Önünüzdeki tek engel dağlar, tepeler, nehirler değil. Kocaman mamutlar da sizi ilgi ve merakla bekliyor! “Mamutlar mı? Hemen gidip bakalım,” diyor Theo. “Mamutlar mı? Hemen koşup kaçalım,” diyor Hektor. Peki ya sen?

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisine yeni bir macera eklendi: Taş Devrinde Tehlike. İlk iki kitabı ile çok sevilen bu dizide çocuklar kendi yolunu kendi seçiyor, maceranın kahramanı oluyor. Peki kahraman olmak kolay mı? Bundan tam 35 bin yıl önceye gidip, hiç bilmediğin bir yerde, hiç bilmediğin hayvanların tehdidi altında, hiç tanımadığın bir çocuğu bulmaya çalışacaksın. Mamutlar, aslanlar, yabani atlar, gri kurtlar ve bir de, dil bilmeyen taş devri insanları… Bu şartlar altında doğru karar almak zor. İşte sana tavsiye: Sayfadan sayfaya atlarken çok dikkatli ol, mantık yürüt, başına neler gelebileceğini iyice düşünün. Yanlış yola mı saptın, pes etme, hemen geri dönüp durumu toparlamaya çalış. Çok eğleneceksin!

Bilgisayar oyunlarına meydan okuyan bu dizide, kitap ve oyun bir arada! İlk kitap Korsan Gemisi Tehlikede’de arkadaşlarınla birlikte korkunç korsan Kaptan Tekgöz’ün gemisindeki masum insanların hayatını kurtarmaya çalışıyordunuz. İkinci kitap Dinozorlar Devrinde Tehlike’deki amacınız bir dinozor yumurtasını annesine sapasağlam geri götürmekti. Üçüncü kitap Taş Devrinde Tehlike’de ise sekiz yaşında bir çocuğu bir mağara aslanından kurtarmaya çalışacaksınız. Heyecan dolu serüvenler yeni kitaplarla devam edecek!

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisinin bir de tanıtım filmi var!

Thilo
Thilo, ömrünün ilk yirmi yılını ailesine ait kitapçının çocuk kitapları bölümünde geçirdi. Arkadaşları ile birlikte kurduğu kabare grubu “Motzbrocken” ile ülkesi Almanya’yı baştan sona gezmeden önce, Afrika, Asya ve Orta Amerika’yı görme fırsatı buldu. Bugün karısı ve dört çocuğuyla birlikte Mainz’da yaşayan Thilo, düzenli olarak senaryo ve roman yazıyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Kızılderili Topraklarında Tehlike, Ağustos 2012
Taş Devrinde Tehlike, Mart 2012
Dinozorlar Devrinde Tehlike, Mayıs 2011
Korsan Gemisi Tehlikede, Ekim 2010

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

RENKLİ FİKİRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir