Pazartesi , Ekim 14 2019

TURCO

TURCO KAPAK
Türklüğün köklerine bir aşk yolculuğu.
Yazar: Hüseyin Tunç
Hayykitap No: 431
Türü: EDEBİYAT / Roman
Birinci baskı: Ekim 2017
Sayfa Sayısı: 368
Ebat: 13,5×21 cm
ISBN: 978-975-2477-36-0
Barkod: 9789752477360
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Memleketinden binlerce kilometre uzağa savrulmuş Moğol bir genç kız…

Sanal dünyanın bulanık sularında dolaşmaktan yorgun düşmüş bir delikanlı…

Gerlee, bedenini ve zihnini sarsan ve ruhuna acı veren, bütün hayallerini suya düşürmekle tehdit eden korkuları eşliğinde, nereye gittiğini bilmeden hızlı adımlarla yürüyordu. Acılı ve zorlu yolculuğunda bitkin düşmüştü.

“Hayat internetten indirdiğimiz karmaşık bir oyun değilse nedir?” diye soran Alihan okulu ve ailesi arasında sıkışıp kalmıştı. Bilgisayar oyunları ve sosyal medya ile hayallerini birbirine tutturmaya çalışıyordu.

Hayat onları ayazın bastırdığı o kış akşamında harabe bir binada karşılaştırdı.  Birinin kaderinde aşk vardı, diğeri Moğolistan steplerinde Türklüğün izini sürecekti.

Arayışınız samimi ise, hayat uzattığınız eli boşta bırakmaz.


Hüseyin Tunç

1968 Kastamonu doğumludur. Karabük Endüstri Meslek Lisesi’nden 1985 yılında, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. Bankacılık mesleğine 1989 yılında Töbank’ta müfettiş yardımcısı olarak başlamakla birlikte, öğrencilik yıllarında başlayan yazma faaliyetini hiç bırakmadı. Töbank’ın ardından üç yıl kadar Halkbank’ta görev yaptıktan sonra, 1995 yılında faizsiz bankacılık alanına geçiş yaptı ve 2016 yıl sonuna kadar Albaraka Türk’te müfettişlik, şube ve birim müdürlükleri görevlerinde bulundu. Halen Vakıf Katılım Bankası’nda kredi tahsis müdürlüğü görevini sürdürmekte olan yazarın daha önce yayımlanmış dört eseri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan yazar İngilizce bilmekte olup, Siyasal Vakfı, İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Derneği, İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Müşavirler Odası, Yeni Dünya Vakfı ve Türkiye Yazarlar Birliği üyesidir. Diğer yayınevlerinden Biz Aslında Neyiz, Katılım Bankacılığı Felsefesi Teorisi ve Türkiye Uygulaması, Kayıp Renk ve Ferec adlı eserleri yayımlanmıştır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Turco, Ekim 2017

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

DERVİŞİN YOLU 4 – KIRIK KALBE KIRK HADİS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir