Cuma , Aralık 14 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / USTA İLE AYI

USTA İLE AYI

usta-ile-aya%c2%b1
Bir ayı, bir insan ve bir acayip macera…
Yazar: John Yeoman
Çeviri: Sumru Ağıryürüyen
Resimleyen: Quentin Blake
Hayykitap No: 315
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Ağustos 2015
Sayfa Sayısı: 136
Ebat: 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-9841-21-4
Barkod: 9786059841214
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Ormanın ortasında yaşayan yaşlı bir adam, koca ormanda arkadaşsız kalan bir ayı.
Ve bir ilan:
Usta öğretmenden özel ders. Usta yalnızca bir öğrenci kabul ediyor. Tam pansiyon. Uygun koşullar. Yeni kurs başlamak üzere. Şahsen başvurun.
Ayı ilana başvurunca, Usta onu eğitmek gibi zorlu bir işe girişmekten dolayı heyecan duyar. Tabii başına geleceklerden habersizdir. Örneğin aşçılık dersinde Ayı’dan ateşe su koymasını ister. Sonuç, koca bir cosssssss. Ayı’ya çaydanlık kullanması gerektiğini söyleyen olmamıştır ki!
İskambil oyunu, ilkyardım, yemek yapma, tekne kullanma dersleri, hepsi birbirinden şenlikli geçer. Bakalım Ayı kursu başarıyla tamamlayıp o çok istediği diplomaya kavuşabilecek midir?
Bir insan ile bir ayı aynı evde yaşayabilir mi? Peki birlikte yemek yapabilir mi? Peki ya iskambil oynayabilir, balık tutabilir mi? Neden olmasın.
John Yeoman’ın yazıp ünlü sanatçı Quentin Blake’in resimlediği bu sıcacık hikâye, bir ayı ile bir insan arasında sıradışı bir dostluk yeşertiyor. Ayı, ormandaki hayvanları sakarlığı ve düşüncesizliğiyle bezdirmiş. Usta ise insanlardan uzakta, yalnız başına yaşamayı seçmiş. İkisinin yolları beklenmedik şekilde kesişince; önce Usta’nın evini paylaşıyor, sonra kurstaki dersler sayesinde eğlenceli, komik maceralar yaşıyor, sonuçta da birbirlerinden vazgeçemeyen iki arkadaşa dönüşüyorlar.
Ayı kursu başarıyla tamamlayabiliyor mu peki? Okuyup görmek gerek. Bu komik ikilinin düştüğü durumlara çok gülecek, zorlu işlerin altından kalktıklarında onlarla birlikte sevineceksiniz.

John Yeoman
Cambridge’de İngilizce okuyan John Yeoman, yirmi altı yıl öğretmenlik yaptı. Otuzdan fazla çocuk kitabı yazmış, bunların hemen hepsini Quentin Blake resimlemiştir. Yeoman okumayı, klasik müziği ve tiyatroyu çok sever.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Usta ile Ayı, Ağustos 2015

Quentin Blake
1932 Londra doğumlu Quentin Blake, İngilizce ve öğretmenlik eğitimlerinin ardından çizer olmayı seçmiştir. Usta sanatçı, kendi yazdığı kitapların yanı sıra, Roald Dahl da dahil olmak üzere 80’den fazla yazarın 300’e yakın kitabını resimlemiştir. Çok ödüllü Blake, 2002 Hans Christian Andersen Ödülü’nün de sahibidir.

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

RENKLİ FİKİRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir