Perşembe , Nisan 9 2020
ANA SAYFA / PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / ANNELİK / UYKU, GÜVENLİ BAĞLANMA VE BEBEĞİNİZ (0-36 AY)

UYKU, GÜVENLİ BAĞLANMA VE BEBEĞİNİZ (0-36 AY)

Ebeveyn-bebek ilişkisi ve uyku konusunda uzmanlaşmış psikolog bir anneden… Bebeğimle Oynuyorum kitabının yazarı Uzm. Gelişim Psikoloğu Sinem Özen Canbolat’ın yeni kitabı!
Yazarlar: Uzm. Gelişim Psikoloğu Sinem Özen Canbolat
Hayykitap No: 605
Türü: SAĞLIK / PEDAGOJİ-MUTLU AİLE / Çocuk Psikolojisi / Çocuk Eğitimi / Annelik
Birinci baskı: Eylül 2019
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 20 x 23 cm
ISBN: 978-605-7674-08-1
Barkod: 9786057674081
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Bebeğinizle nasıl bir iletişim kurduğunuz, hayatının geri kalan bölümlerinde olduğu gibi, uykuya geçiş ve uyku deneyimlerinde de önemli olacaktır. Bebeğinizle kurduğunuz iletişim ve onu destekleme biçiminiz bağlanma ilişkinizi etkiler. Bağlanma ilişkiniz de bebeğinizin kim olacağını…

Bebeğinizin size derinlemesine ve sağlıklı bir şekilde bağlanmasını sağlamak ve zamanı geldikçe sağlıklı bir şekilde bağımsızlaşmasına imkân tanımak ona kendisini ve hayatı vermek anlamına gelir. Tüm bu süreçte, ne yaptığınız kadar ve hatta belki daha fazla, nasıl yaptığınız önemli olacaktır.

Bebek ve uyku konusu ülkemizde ilk kez bu biçimde ele alınıyor. Bebeğimle Oynuyorum kitabının yazarı, bebek uykusu, anne ve bebek ilişkisi, bebek gelişimi konusunda uzman, iki çocuk annesi Gelişim Psikoloğu Sinem Özen Canbolat, mesleki tecrübelerini topladığı bu kitapta hem bebeğinizi anlamanıza yardımcı oluyor hem de pratik yöntemlerle nasıl bir uygulama yapacağınız konusunda tam da yanınızda yer alıyor.

Bebeğine ve kendine eziyet etmeden, mekanik eğitim yollarına sapmadan, ona ve kendine öfkelenmeden bebeğinin ihtiyaçlarının farkına varmak, kendini bu ihtiyaçlarla uyumlayıp bebeğini ve kendini yapıcı bir biçimde desteklemek, onu eğitmek değil onunla ilişki kurmak isteyen ebeveynler için…

Bebeğiniz söz konusu olduğunda hedef yoktur, yürümekte olduğunuz yol ve bulunduğunuz an vardır.


Sinem Özen Canbolat

2010 yılında mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Program’ı sonrasında 2016-2018 yılları arasında Tavistock Kliniği Bebek Gözlem Grubu çalışmasını tamamlamıştır.
İki çocuk annesi Canbolat, bağlanma, anne-bebek ilişkisi, gelişimin takibi ve desteklenmesi, günlük düzen, uyku döngüsü ve bağlanma temelli kendi kendine uykuya dalma becerisi gibi 0-3 yaş erken çocukluk dönemi bebek ruh sağlığı konuları üzerine uzmanlaşmış bir psikologdur. Türkiye’de devlet kütüphanelerine de alınmış olan “Bebeğimle Oynuyorum” adı altındaki kitabı 2019 Ocak itibari ile İngilizce diline de çevrilmiştir ve e-kitap formatındaki yayını tüm dünyada ulaşılabilir durumdadır.
Canbolat, bireysel & grup danışmanlıkları ve seminerlerinin yanı sıra, İstanbul Üniversitesi AUZEF kapsamında anne ve babalara yönelik hazırlanan 0-3 Yaş Erken Çocukluk Dönemi eğitim programının koordinatörlüğünü, özel bir radyoda “YeOynaUyu” programının yapımcılığı ve sunuculuğunu ve Bebek Ruh Sağlığı Derneği’ndeki aktif üyelik görevlerini yürütmektedir. Aileleri bilgilendirmek ve onlara ulaşmak amacıyla kurmuş olduğu www.yeoynauyu.com adlı internet sitesi aracılığıyla hizmet vermektedir.

Hayykitap’tan yayımlanmış kitapları:
Uyku, Güvenli Bağlanma ve Bebeğiniz, Eylül 2019
Bebeğimle Oynuyorum, Kasım 2014

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BU Bİ MUCİZE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir