Perşembe , Şubat 27 2020
ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / YARA İZİ

YARA İZİ

Sustuğum susadığımsın…
Yazar: Güven Kemerkaya
Hayykitap No: 537
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Kasım 2018
Sayfa Sayısı: 120
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-2214-45-9    
Barkod: 9786052214459  
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Eğri büğrü mektup yazısı gibi öyle karmaşık bakma bana. Gülkurusu, can ağrısı gülüşünden yer bırak sevinçlerime. Konuşurken dudağında tebessümdür mürdüm gül. Sen okunan ve bitmeyen bir mektupsun aykırı anlamlar yüklediğim. Pencere önünde beklediğim ve güneş içirdiğim fesleğenimsin kokusuyla derinlere daldığım… Hep bekleyenim ben, gelmeyecek seni…

Vakit daraldıkça kış olurum ben. Fırtınaya teslim ederim ipekten kanat dallarımı. Sen yoksun şimdi yüreğim yaralı bir atmaca kuşu misali kendi derinliğinde çırpınmakta. Hekimsiz kalmış hasta misali gelincik düşlerine uyanırım. Sen gidince ben ayaza tutulurum, yok olur çiçeklerim. Yüzlerce yıl birikmiş bir acının eşiğinde sallanır gibi gözbebeklerim… Sen gidince yaralarım açılır solgun bir çiçek gibi… Sen gidersin ben susarım biliyorsun çünkü kahrolası bir gururum var benim. Dağlara kafa tutan, Ferhat misali zirveleri aşan ama sevgiliye varamayan umutlarım… Bir bir yenilgiye dost olan yitik sevdalarım… Bir kelebeğin kanatlarında ürperen kır çiçeği hislerim… Senin her gülüşünün yedi lisanda bir anlamı var. Yedi kıta, yedi ülke, yedi iklim, yedi dil seni anlatmaya gönüllenmiş kendi dilinde… Ah, hüzün çiçeği kuşların suçu ne? Yol azığı çiğdemleri ezer ellerin. Sen benim yitiğimi bulduğumdun. Yaklaşamadığım, yakınlaşamadığım umudumdun. Ey hüzün çiçeği ben bir şehirdim şiirle kurulu mekânlarım. Sen bir göçmen kuşsun şehrimde uçmak çizen. Yaralarıma tuz basan…

Sustuğum, susadığım, adandığım ve kınandığımsın. Belki sevgimi yedi dilde
anlatamam sana. Ama bunu bil hüzün çiçeğim benim de söyleyecek sözlerim, dile gelecek şiirlerim vardı. Ama sustum. Bilirsin, ben iyi susarım!

Güven Kemerkaya

10 Nisan 1976 Çıldır doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Isparta’da tamamladı. Lisans öğrenimini 1993-1997 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde aldı. Aksaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlköğretim A B D Sosyal Bilgiler Eğitimi Bilim Dalında “Korunmaya Muhtaç 6-8 Sınıf İlköğretim Öğrencilerinin Sosyalleşme Becerisi” tezi ile yüksek lisans eğitimini 2012 yılında tamamladı. Doktora çalışmalarına devam etmektedir.
Mesleki kariyerine 1997 yılında Erzurum ili Karaçoban ilçesinde öğretmen olarak başladı. 1998 yılında Aksaray’a öğretmen olarak atandı. 2005 yılına kadar Aksaray’ın çeşitli okullarında öğretmen olarak görev yaptı. 2005-2007 yılları arasında müdür yardımcısı ve 2007-2014 yılları arasında okul müdürü olarak görev yaptı. 9 yıl okul yöneticiliği yaptıktan sonra şimdiki görevi olan Aksaray Belediye Başkan Yardımcılığı’na atandı.
Güven Kemerkaya’nın sosyalleşme, iyi vatandaş algısı, vatandaşlık, sosyal dışlanmışlık, dezavantajlı gruplar gibi alanlarda A tipi ulusal hakemli dergide yayınlanmış makaleleri vardır.
Çeşitli dergi ve gazetelerde şiir, deneme ve biyografi yazıları yazdı.
“Liderlik Eğitimi, Strateji Yönetimi, Değişim Yönetimi, Yönetim Becerileri, Stres Yönetimi, Proje Hazırlama Teknikleri” eğitimleri aldı.
Kemerkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Yara İzi, Kasım 2018

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

SAĞLAM KALP SIFIR STRES

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir