Çarşamba , Kasım 13 2019
ANA SAYFA / YAZARLARIMIZ / PROF. DR. SELİM ŞEKER

PROF. DR. SELİM ŞEKER

Prof. Dr. Selim Şeker, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. Master ve doktorasını ABD’nin başkenti Washington D.C.’de bulunan George Washington Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2017’de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden emekli olmuştur ve şu an part-time öğretim görevlisidir. Üsküdar Üniversitesi’nde tam zamanlı olarak çalışmaktadır.

Elektromanyetik Alanların Biyolojik Etkileri, Elektromanyetik Uyumluluk, EM Dalgaların Kablosuz Ortamlarda Saçılmaları ve Propagasyonu başlıca çalışma konuları ve verdiği dersler arasındadır. NTU Üniversitesi Singapur, CyberCom ABD, BBC İsviçre şirketlerinde, George Washington Üniversitesi’nde ve NASA’da konusunda ileri düzeyde özgün bilimsel çalışmalar yapmıştır. Araştırma yaptığı konularda yayınlanmış 10 kitap,15 Rapor,135 konferans bildirisi ve 49 özgün makalesi evrensel bilime katkılarının nicel bir ölçüsüdür.

Prof. Dr. Selim Şeker, insanların elektromanyetik alanlara maruziyeti konusunda TSE için iki standart hazırlamış olup TUBİTAK-MAM ve Telekomünikasyon Kurumu’na konusunda danışmanlık yapmıştır.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
5G Nesnelerin İnterneti ve Sağlığımız, Kasım 2018
Kansere Çözüm Var! (çok yazarlı), Ekim 2011
Cep Tehlikesi, Ekim 2009