ANA SAYFA / EDEBİYAT / DENEME / YERALTINDAN NOTLAR

YERALTINDAN NOTLAR

Türkiye’nin en çok izlenen kitap programının yapımcısı Aytuğ Akdoğan’dan…
Kolay bir yol değildir insanın kendi yeraltına inmesi…
Yazar: Aytuğ Akdoğan
Hayykitap No: 568
Türü: EDEBİYAT / Deneme
Birinci baskı: Nisan 2019
Sayfa Sayısı: 112
Ebat: 13,5 x 21 cm
ISBN: 978-605-2214-75-6
Barkod: 9786052214756
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA

Türkiye’nin en çok izlenen kitap programı Yeraltından Notlar’da anlatılanları sizler için derledik. İnsana dair birçok sorunun dürüstçe sorulduğu bu ayna gibi kitabı okuyunca, aşktan ölüme, özgürlükten mutluluğa, rüyalardan seyahate ya da yalnızlıktan cinselliğe dek birçok konu hakkında kendinizi yeniden sorgulamaktan alıkoyamayacaksınız.

“Burada kimsenin ihtiyaç duymadığı bir şey yapacağım: Yani edebiyattan ve felsefeden bahsedeceğim. (…) Derine inmiyoruz, yüzleşmiyoruz. Sürekli konuşuyoruz ama dinlemiyoruz, soru sormuyoruz. Artık okumak yerine zaplıyor, re-tweetliyor, check-in yapıyoruz. (…) Kolay bir yol değildir insanın kendi yeraltına inmesi, çünkü orada karşılaşacağı şeyler hiç hoşuna gitmeyecektir. (…) Özgürlük vicdanının rahat olmasıymış…”

Aytuğ Akdoğan

1992’de doğdu. Yazar, ilk defa henüz on yedi yaşında çıkarttığı ve Erdal Eren’e ithaf ettiği Ben Hep 17 Yaşındayım adlı deneme kitabıyla isminden söz ettirdi. Ardından arka kapak yazısı küçük İskender’e ait olan Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm’ü yazdı ve bu kitabıyla çok satanlar listelerine girdi. Bilgi Üniversitesi’nde sinema/televizyon okuyup kısa filmler çekti ve “Yeraltından Notlar” isimli kitap programını yazıp sundu. Diğer kitapları ise: Ben, Hiçbir Şey, Duvar ve son olarak Sürgün.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Yeraltından Notlar, Nisan 2019

Satın Al:
kitabimkapida
dr
kitapyurdu
tikla24

YENİ ÇIKANLAR

BU Bİ MUCİZE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir