Cumartesi , Aralık 15 2018
ANA SAYFA / ÇOCUK / YUNUSLAR YAŞASIN

YUNUSLAR YAŞASIN

yunuslar_kapaklar_secilen
Çevre bilinci edinmenin en kestirme yolu!
Yazar:Kathryn Lamb
Çeviri: Bülent Doğan
Hayykitap No: 118
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Ekim 2010
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 978-605-4325-26-9
Barkod: 9786054325269
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
Üç kitaplık Doğa-Kurtaranlar dizisinin ilk iki kitabı Penguenlerin Buzları Erimesin ve Ağaçlar Yok Olmasın’ın ardından, Yunuslar Yaşasın da raflardaki yerini aldı.

Yunuslar Yaşasın’da Lola ve Evie dünyanın haline çok üzülüyor. Herkesi doğaya duyarlı olmaya ikna etmeye çalışıyorlar. Ama etraflarındaki kimse onları umursamıyor. Hatta onların bu duyarlı halinden sıkılmış gibiler.

Bir dev akvaryuma düzenlenen okul gezisi Lola ve Evie’yi iyiden iyiye endişelendiriyor. Çünkü plastik atıklar yüzünden yunusların ve başka pek çok hayvanın yaşamının tehlikede olduğunu öğreniyorlar. Bu felakete dur demeliler! Ama bunun için arkadaşlarının, ailelerinin desteğine ihtiyaçları var…

Doğa-Kurtaranlar iş başında! Acaba insanları “yunuslar yaşasın” diye harekete geçirebilecekler mi? Yaptıkları küçük değişiklikler gerçekten doğayı kurtarmaya yarayacak mı?

Doğa-Kurtaranlar, doğayı korumayı hem hayati hem eğlenceli bir uğraşa dönüştürüyorlar. Ayrıca, bölümlerin sonunda “Yeşil Bilgi” ve “Ekolojik Gerçek” adlı kutucuklarda, çocuklara doğaya ilişkin pek çok temel bilgi veriliyor. Bu tatlı maceralar, doğanın gördüğü zararın, çevre tahribatının arttığı bugünlerde çocuklara canlarını sıkmadan bir parça hassasiyet kazandırabilirse ne mutlu…

Kathryn Lamb
İngiliz çocuk edebiyatının önemli ve üretken yazarlarından biri olan Kathryn Lamb, kariyerine karikatürist olarak başladı. The Times, The Guardian, Private Eye, The Oldie gibi pek çok dergi için karikatür çizdi, çok sayıda kitap resimledi. Ardından kitap yazmaya başladı ve kitaplarının çocuklar ve gençler tarafından büyük ilgi görmesiyle yazarlığa ağırlık verdi. Yazarken, okurlarını güldürdüğünü ya da gülümsettiğini düşünmek ona ilham veriyor. Kendi çocuklarının da güleceği ya da kendilerinden bir şeyler bulabileceği kitaplar yazmaya çalışıyor. Kathryn Lamb 6 çocuğu ve beş kedisiyle Gillingham, İngiltere’de yaşıyor. Kitap yazmanın yanı sıra halen çeşitli dergilere karikatür çiziyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:
Yunuslar Yaşasın, Ekim 2010
Ağaçlar Yok Olmasın, Eylül 2010
Penguenlerin Buzları Erimesin, Eylül 2010

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

RENKLİ FİKİRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir