ANA SAYFA / ÇOCUK / YÜZYILIN BOMBA HABERİ

YÜZYILIN BOMBA HABERİ

ya%c2%bczya%c2%b1la%c2%b1n
Çaylak gazeteciler bomba haber peşinde!

Jacques Azam

Yazar: Sophie Dieuaide
Çeviri: Ece Nahum
Resimleyen: Jacques Azam
Hayykitap No: 241
Türü: ÇOCUK / Edebiyat
Birinci baskı: Kasım 2013
Sayfa Sayısı: 96
Ebat: 13,5×19,5 cm
ISBN: 978-605-5181-46-8
Barkod: 9786055181468
  • TANITIM
  • YAZAR HAKKINDA
“Bomba haber her şeyden önce bir sırdır. Ama herhangi bir sır değil. Herkesin dalga geçeceği sırlar da vardır çünkü. Örneğin ablam Clarisse’in sırları, yani şiltesinin altına sakladığı küçük günlüğünde yazanlar kimseyi ilgilendirmez. Biliyorum çünkü okudum. Yok! Bana bütün şehirdeki, hatta bütün dünyadaki okurları ilgilendirecek süper gizli bir sır gerekiyor!”
Antoine Lebic ileride ne olacağına karar verdi: Gazeteci! Üstelik bomba haberlere imza atıp bütün ödülleri toplayacak. Peki kendi gazetesini kurması için seneler geçmesi mi gerekiyor? Tabii ki hayır, yüzyılın bomba haberi avı derhal başlıyor!

“Antoine Lebic’in Destansı Hayatı” dizisinin ikinci kitabı Yüzyılın Bomba Haberi yine çok eğlenceli, yine çok komik. Antoine ve arkadaşları bu sefer de gazeteciliğe merak sarıyor. İddialı bir gazete ve ekip kurup haber peşine düşüyorlar. Fakat sıradan öykülerle yetinmek hiç de onlara göre değil. Şıp diye burunlarının ucundaki yüzyılın bomba haberini yakalayıveriyorlar! Peki ya bomba haber zannettikleri şey tamamen bir yanlış anlamadan ibaretse? Eyvah, başlarını derde sokmasınlar sakın!.. Eğlenceli kitapları, kitap okurken sesli gülmeyi seviyorsanız Yüzyılın Bomba Haberi’ni kaçırmayın!

Sophie Dieuaide
Mizahın eksik olmadığı kırka yakın roman ve çizgi romanı yayımlanmış olan Sophie Dieuaide, eserleriyle çok sayıda edebiyat ödülü de aldı. Eşi ve üç oğluyla birlikte Fransa’nın Val-de-Marne şehrinde yaşıyor. Yazar, “Karakterlerim arasında Antoine Lebic neredeyse en sevdiğimdir. İçi dışı bir, neşeli, dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan, yalanı olmayan ve uslanmaz bir dalavereci… Kendime bu kadar benzeyen başka bir karakterim daha yoktur!” diyor.

Hayykitap’tan yayımlanan kitapları:

Yüzyılın Bomba Haberi, Kasım 2013
Dünya Şampiyonu!, Eylül 2013

Satın Al: kitapyurdu bkmlogo dr idefix babil tikla24

YENİ ÇIKANLAR

TONTİŞ SİNCAP VE AİLESİ [6’LI ÖYKÜ SETİ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir